Jdi na obsah Jdi na menu
 Nikola Márová
První sólistka baletu ND - Praha 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Faust

(Jana B., 28. 2. 2010 23:20)

Dobrý večer, Nikolko,
tak přece jenom jste tančila Fausta dneska odpoledne. Musím vám napsat, že ač máte v tomto představení malou roli, že jste na jevišti zářila a byla jste skvělá. Váš kousek s Feustelem a Mentesem byl strhující a velmi mě zasáhl. Celé představení bylo pěkné, ale velmi kruté, nejkrásnější byly ovšem pomalé pasáže.

Děkuji vám a snad vás ještě letos v něčem uvidím - protože jste báječná :-)))

Termíny předst. ve SOP

(Kitri , 27. 2. 2010 12:17)

Popelka 16.3. v 19h.
Labutí jezero 21.3. v 14h.
Labutí jezero 22.3. v 11h.

Fotky

(Jiří Káš, 19. 2. 2010 12:44)

Ahoj Nikolo, umístil jsem celou artovou fotogalerii na http://www.jirikas.com, až se vrátíš tak se ozvi, ahoj Jirka

Pozdrav z Ruska

(Nikola K. M., 19. 2. 2010 11:50)

Ahoooooj vsichni:)

posilam velky pozdrav z Jekaterinburgu kde mame s Michalem v nedeli gala koncert, tak na nas prosim myslete, protoze delat v Rusku klasiku je celkem odvaha..Ale musim rict, ze jsou tu na nas v divadle strasne moc hodni a az neuveritelne se o nas staraji:)
Jinak Terezce chci podekovat za vzkaz, ktery me opravdu potesil! Byla jsem na par dni v nemocnici, ale uz je to doufam uplne dobre a muzu vesele tancit dal:)
Janu asi zklamu, ale se Saskou v tu nedeli odpoledne netancim, ja delam vecer, ale vzhledem k me roli urcite radeji bezte na Sasu:)
Mejte se vsichni krasne a doufam,ze se brzy uvidime v Narodnim divadle, mam totiz pocit, ze tuhle sezonu tancim vsude mozne jen skoro ne tam..
Pa pa


Faust

(Jana B., 17. 2. 2010 8:27)

Milá Nikolko,
tančíte se Sašou také 28.2. ve 14.00 ve Faustovi?
MOc bych si vás přála....
Děkuji za odpověď.

Extrém

(Nicoleta, 12. 2. 2010 15:03)

http://www.youtube.com/watch?v=heNHhI7sM-I

Pozdrav pro Nikolku

(Terezka, 6. 2. 2010 20:04)

Milá Nikolko!
Ve čtvrtek jsem byla na Sole pro tři a moc jsem se těšila ,že budete tančit.Solo bylo krásné, jen mi bylo líto , že jste netančila.Slyšela jsem , že jste byla nemocná , doufám ,že už je Vám lépe a že Vás zase brzy uvidím tančit , protože tančíte opravdu nádherně!!! TerezkaSpící krasavice

(Maruška, 1. 2. 2010 23:13)

Milá Nikolko,
na fotkách ze Spící krasavice vám to hrozně sluší, jste prostě primabalerina. Adam Zvonař jako váš partner vypadá také dobře. Škoda, že se v Národním netančí více klasických baletů.
Přeji vám mnoho dalších úspěchů na jevišti. M.

kurejova

(dominika , 17. 1. 2010 20:11)

prosim chci se naucit provaz dekuji

Přání do nového roku

(Nikola K. M., 2. 1. 2010 16:06)

Ráda bych všem popřála všechno NEJLEPŠI do Nového roku 2010, hlavně ať jste všichni zdraví, štastní a maté hodně hezkých zážitků..
Taky bych ráda poděkovala všem těm, kdo nás chodí podporovat a fandit do divadla a těším se, že se budeme vídat dál i v Novém roce:)

vánoční svátky

(Maruška, 25. 12. 2009 23:41)

Milá Nikolko,
krásný zbytek vánočních svátků, i když pro Vás budou i s tancem krásné Odetty/Odilie, přeje M.
Když Vás nevidím na představení, je fajn Vás vidět v ukázkách nových videí Mariin sen a D.M.J.
Byla bych ale strašně moc ráda za video z nového Labutího.

vánoční přání

(Camushka, 22. 12. 2009 19:13)

Přeji Vám Nikolko a všem Vašim příznivcům krásné a klidné prožití svátků vánočních a do nového roku štěstí, pevné zdraví a spoustu nových příležitostí a radostí.

Nové termíny a ukázky z videa

(Kitri, 19. 12. 2009 18:34)

Nikola Márová bude tančit v SOP Labutí jezero - 29.12. od 19 hod. a 10.1. od 14 hod. s novým partnerem Michalem Krčmářem.
20. a 22. ledna bude účinkovat v ND v Cause Carmen.
V sekci video jsou nové ukázky z baletu D.M.J.1953-1977 Česká baletní symfonie a Mariin sen.

Termíny představení v lednu

(Kitri, 12. 12. 2009 14:12)

Nikola Márová bude hostovat 23. ledna ve Spící krasavici v NDM v Ostravě a 10. ledna v Labutím jezeře v SOP Praha.

Faust v ND Praha

(Jiří, Praha, 10. 12. 2009 9:18)

Vlajky s hákovým křížem, pochodující němečtí vojáci, hlasité střílení do Židů a jejich plynování, množství různorodé hudby (židovské písně, Paganini, Šostakovič). I tak by se dala charakterizovat další premiéra naší rádo by první scény České republiky.
P.S.: Musím to rozdýchat, ale na druhou stranu opera Vita v ostravském Národním divadle byla ještě větší pecka... Přesto se neubráním názoru, že ND má především "PILOVAT" klasiku...

Dědovice

(Venda, 2. 12. 2009 9:56)

Moc díky..určitě napíšu.V.

dedovice

(David Mara, 1. 12. 2009 15:17)

Zdravim Vendo roz. Vazacova :-). Sestra ( nikola marova) mi rikala o Vasem postu na tomto foru. Moje pritelkyne je Misa Vazacova a jeji rodina pochazi z dedovic. Ja sam uz mam celkem solidne zmapovan rod maru - dokonce uz tam jedno spojeni Mara-Vazacova v minulosti v dedovicich nasel :-) . Otec me pritelkyne se genealogii rodu Vazacu celkem podrobne zabyval tak Vam urcite sdeli informace. Tady je mail na moji pritelkyni michaela@startour.cz . Uz jsem ji o Vas rikal ... :-) mejte se hezky... David Mara

Dědovice

(Venda, 1. 12. 2009 10:25)

Dobrý den,nezlobte se, že to píšu zrovínka sem, ale je to nápad..Nevím, kam jinam psát. Strýc mi vyprávěl o Vaší a Vašeho tatínka návštěvě v Dědovicích, tedy jestli jste to Vy..? Zajímám se o rodokmen Vazačů. Pokud víte, co tímto mám na mysli..prosím, dejte sem zmíňku. Mnohokrát Vám předem díky a ještě jendou se omlouvám, že je to úplně jiné téma, než by jste čekala. Přeji Vám mnoho úspěchů ve Vašem životě, mějte se krásně.
V. roz.Vazačová.

Spící krasavice v ND Ostrava II.

(Jiří, Praha, 29. 11. 2009 20:29)

Dobrý večer!
Zdravím Vás ze zpáteční cesty do Prahy. V Ostravě jsem trpělivě :)setrval na Vaše dnešní(neděle 29.11.09) představení Spící krasavice. Zde je kráté hodnocení (psáno ve vlaku :-)):

V České republice by mělo být samozřejmostí,že všechna tři Národní divadla uvádějí (kvalitní!)baletní klasiku. Bohužel tomu tak není a zejména v Praze je divák znechucen...
Vedení ostravského baletu tuto samozřejmost pochopilo a zařadilo magické baletní giga hity Giselle a Spící krasavici(pozn.v Ostravě můžete dále vidět Labutí jezero, Sněhurku ale i modernu...). Zájem ze strany diváků je obrovský a cestu do ostravského Národního divadla si nacházejí i skupinky cizinců. V průběhu přestávky se mluví anglicky, polsky, korejsky i německy). Není proto divu, že nedělní repríza Spící krasavice byla opět vyprodána a obsazení jednotlivých rolí bylo na špičkové úrovni. Princ Desirée Michala Štípy diváka ohromil svou aristokratičností a výrazovou samozřejmostí. Zkrátka graciézní "port de bras" řadí Štípu do kategorie "danseur noble". Nikola K. Márová jako Princezna Aurora oslnila svým mládím, pohybovou jistotou a technickou precizností. Bravurní výkony předvedliJan Krejčíř (Modrý pták) a Yuriko Kitamura (Princezna Floriana). Igor Vejsada posunul roli Carabosse do jiné dimenze a v nejlepším slova smyslu na sebe strhával pozornost. Primabalerína Olga Borisová(První víla) opět dokázala, že neexistují "malé" role.Určitě se těšíme na její debut v roli Princezny Aurory.
V neposlední řade je nutné pochválit Rodiona zelenkova(Vlk), Janu Kopeckou( Karkulka), Alexeje Kovalevského(Kocour) a Jekatěrinu Kovalevskou (Kočka).
Zdá se, že ostravský balet prožívá dobré období. Vůbec se ostravskému Národnímu divadlu daří, i v opeře, činohře a operetě. Dnes tuzemská divadelní MEKKA, jen trochu daleko od Prahy, a tudíž trochu z očí. Nikoli k její, ale k naší škodě.

Doboru noc!

Spící krasavice v ND Ostrava

(Jiří, Praha, 27. 11. 2009 22:54)

Dobrý večer! Zdravím Vás ze Stodolní ulice :). Cestoval jsem (dnes-tj.pátek 27.11.) od 13.00hod do Ostravy na Spící krasavici a Vy nikde... :). Ostravské Národní divadlo Vás ještě tento týden uvádělo v pátečním a nedělním obsazení...
Doufám, že se v Praze(ND)konečně dočkáme klasických baletů a ubude těch prapodivných experimentů :( Do historické budovy ND to mám asi 5 minut chůze...:):):). Zítra se kouknu na fenomenální sopranistku Janu Kačírkovou ve Faustovi a Markétce a příště si to ověřím z více zdrojů.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující »